İmplant Diş

Anasayfa » Diş Tedavileri » İmplant Diş

İmplant diş, sabit, yedek dişler için kalıcı bir temel sağlayan yapay diş köküdür. Protez dişler, köprüler ve kronlarla karşılaştırıldığında, diş implantları, diş eksikliği, başarısız diş veya kronik diş problemlerinden muzdarip insanlar için popüler ve uzun vadeli bir çözümdür. Doğal dişler gibi oturdukları, hissettirdikleri ve işlev gördükleri için implant diş, diş değiştirmede hızla yeni bir standart haline geliyor.

Diş implantları tipik olarak üç bölümden oluşur:

1) İmplant: Yeni dişleriniz için kök görevi gören bir vida. Çenenize kalıcı olarak bağlanan şey budur.

2) Abutment: Bir dişi veya diş takımını destekleyen ve tutan, doktorunuz tarafından kalıcı ancak çıkarılabilir bir konektör.

3) Kuron (veya protez diş): Bu, dişin görebildiğiniz kısmıdır. Dayanıklılık ve güzel görünüm için genellikle zirkonyum veya porselenden yapılır.

Tek bir dişi, birden fazla dişi veya tam bir üst ve/veya alt diş setini değiştirmek için diş implantlarını kullanabilirsiniz. Tam bir ağzı restore etmeniz gerekiyorsa, tam ağız tedavisi için mükemmel bir aday olabilirsiniz. Cerrahlar dört implant yerleştirecek ve ardından tam bir diş kemeri takarak prosedüre adını verecektir (tüm dişler için sadece dört implant).

    Hızlı Teklif Al

    ŞİMDİ ARAYIN
    +90 (535) 515 72 33