Zirkonyum

Anasayfa » Diş Tedavileri » Zirkonyum

Zirkonyum diş sağlığı alanında klasik olarak kullanılan porselen köprü ve diş protezi için alt yapı olacak şekilde kullanılan bir malzemedir.

Zirkonyum Diş İmplantı Nedir?

Zirkonyum diş implantı, beyaz, seramik bir malzeme olan metal içermeyen, alerji yapmayan bir diş implantıdır ve hipoalerjenik diş implantı olarak son derece hassas hastalarda tercih edilir. Bir Zirkonyum diş implantı, ön diş değiştirmeleri, azı dişleri değiştirmeleri ve tam ağız rekonstrüksiyonu için ideal olan ve kalıcı diş değiştirmede kullanılan metal içermeyen, seramik beyaz bir implanttır.

Zirkonyum implantlar ABD’de 2007’den beri FDA tarafından onaylanmıştır. Zirkonyum seramiktir ve tamamen Titanyum (Ti) alaşımlarından yapılmış metal implant ana akım emsallerinden farklı olarak tamamen metal içermez. Seramik implantlar, azaltılmış plak yapışması, güzel estetik beyaz rengi, vücuttaki inflamatuar yanıtın azalması, düşük konak yanıtı (otoimmün reaksiyonlar), alerjik yanıt olmaması, metal pas veya korozyon olmaması, metal bozulmaları veya “galvanizleme” olmaması ve 10 yıllık yerleştirmeden sonra %100’ün üzerinde başarı ile uzun vadeli başarı oranları.

Zirkonyum İmplantlar Titanyum İmplantlar Kadar Güçlü mü?

Zirkonyum implantlar inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklıdır, en az titanyum implant ile aynı stabiliteye sahiptir. Zirkonyum implantlar, hem 1 hem de 2 parçalı implantlar olmak üzere tüm implant tiplerinde çok düşük bir kırılma oranına sahiptir. Bu, implant türleri arasında mükemmel olarak kabul edilir ve istatistiksel olarak oldukça nadir görülen bir durumdur.

Zirkonyum Diş İmplantları Güvenli mi?

Kesinlikle! Zirkonyum aşındırıcı ve alerjik olmayan özelliklere sahiptir. Bu nedenle, hasta için diğer diş malzemelerinden daha güvenli ve daha faydalı olabilir.

Zirkonyum Dişler İyi Görünüyor mu?

Evet. Zirkonyum diş implantları çok iyi görünüyor. Metalik değiller ve beyazlar, bu yüzden gülümsemenize kusursuz bir şekilde uyuyorlar. Zirkonyum dişler tıpkı gerçek dişler gibi görünür.

    Hızlı Teklif Al

    ŞİMDİ ARAYIN
    +90 (535) 515 72 33