DHI Saç Ekimi

Anasayfa » Tedaviler » DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi yöntemi, Direct Hair Implantation isminin baş harflerinden adını almaktadır. Doğrudan Saç Ekimi anlamına gelir. Son derece başarılı bir yöntemdir ve yalnızca bu konuda uzmanlığı olan kişilerin uygulaması gerekir. ‘Choi’ adı verilen medikal bir kalem ile işlem gerçekleştirilir. 

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin aradığı ve son dönemde popülerlik kazanan ekim yöntemidir. FUE metodu olan Mikro FUE ile donör olarak belirlenen alandan alınan saç kökleri klasik olarak yapılan saç ekimi dışında doğrudan ekim yapılacak bölgeye ekilebilir.

DHI metoduyla yapılan saç ekimlerinde saç ekim uzmanlarının kullandığı kalemlerin içleri boş ve yay sistemine sahiptirler. Bu yay sistemi sayesinde saç ekim uzmanı yayı gerer ve ve bir tuş aracılığı ile serbest bırakır. Yay kalem ucunu deriye doğru iter ve uç deriyi delerek saç kökünü yerine yerleştirir. Bu metodun tamamına DHI Saç ekimi metodu denilir. DHI metodunda diğer metotlara göre daha az kanama meydana gelir. Saç ekimi işlemi bittikten sonra iyileşme süresi diğer metotlara göre daha hızlı olur.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Özellikle tıraşsız saç ekimi yaptırmayı düşünen hastalar bu yöntemi tercih ederler. DHI saç ekim yöntemi diğer metotlara göre daha zahmetli ve ekim işlemi sırasında daha fazla uzman ekip gerektirir. Ayrıca yüksek greft sayısı diğer metotlara göre daha düşük olduğundan hastanın kellik oranına göre hasta bilgilendirilerek bu işlemin yapılıp yapılamaması gerektiğine karar verilir.

DHI saç ekimi yöntemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Traşsız bir saç ekimi yapmak isteyen, kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

    Hızlı Teklif Al

    ŞİMDİ ARAYIN
    +90 (535) 515 72 33