Kadınlara Saç Ekimi

Anasayfa » Tedaviler » Kadınlara Saç Ekimi
Kadınlara Saç Ekimi

Kadınlara saç ekimi işlemi son yıllarda çok yaygınlaşan bir işlemdir. Kadınlara saç ekilmesi işlemi normal bir saç ekim tedavi süreciyle aynıdır.

Kadınlarda saç ekimi için en önemli sorulardan birisi saçların tamamının tıraş edilip edilmeyeceğidir. Saç ekiminde bir çok saç ekim tekniği bulunmaktadır. Bu teknikleri seçerken hasta talepleri ve saç ekim uzmanının görüşleri önemlidir. Kadınlarda saç ekimi yapılırken DHI tekniği ile saç ekimi yapıldığında tıraşsız bir ekim mümkün olmaktadır.

Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda ense kısmından bir alan açılır ve buradan donör saç kökleri toplanır. Toplanan bu saçlar belirlenen saçsız bölgeye tek tek ekilir. Tıraşsız saç ekimi işlemi için uygulanan DHI Saç Ekimi (Doğrudan Saç Ekimi) yöntemi uygulanır.  DHI saç ekim yöntemi oldukça hassas ve uzmanlık gerektiren bir yöntemdir. 

Toplanan donör saçlar deride bir kesi açılmadan direkt olarak yerleştirilebilir. Kök toplama ve kök ekme işlemleri, diğer yöntemlerde ayrı ayrı yapılırken DHI yönteminde özel kalem sayesinde tek seferde yapılır. Bu yöntem ile saç ekimi işleminde kalite artırılmış olur ve doğal bir görünüm elde edilir. 

Erkeklere yapılan saç ekiminden farklı olan kadınlara saç ekimi işlemi kliniğimizde yüksek başarı oranı ile yapılmaktadır.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri?

 • Hormonal değişiklikler
 • Doğum kontrol haplarının kesilmesi
 • Doğum sonrası ve menopoz sonrası durumlar veya yumurtalık tümörleri gibi obstetrik ve jinekolojik durumlar
 • Anemi veya demir eksikliği
 • Tiroid koşulları ve bunlarla ilişkili ilaçlar
 • Tıbbi operasyonlardan veya duygusal sorunlardan kaynaklanan stres veya travma
 • Diyet değişiklikleri, yeme bozuklukları veya vitamin/mineral eksiklikleri nedeniyle yetersiz beslenme
 • Lupus
 • Çeşitli ilaçlar

Kadınlara saç ekimi fiyatları ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Kadınlara Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Saç Ekimi İşlemini Kimler Yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş ve bilinen bir kronik hastalığı olmayan tüm kadınlar saç ekimi işlemi yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Saç Ekimi Yapılırken Tüm Saçlarım Kesilmeli Mi?

Hayır! Gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi yapılırken tüm saçların kesilmesine gerek yoktur. Yalnızca ekim yapılmak için belirlenen bölgenin tıraşlanması yeterli olmaktadır.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

  Hızlı Teklif Al

  ŞİMDİ ARAYIN
  +90 (535) 515 72 33