Saç Ekimi

Anasayfa » Tedaviler » Saç Ekimi
Saç Ekimi istanbul

Saç ekimi kendi vücudunuzdan özellikle kalıcı saç köklerinin bulunduğu bölgelerden saç köklerinin alınması ve ardından bu saç greftlerinin alıcının saç dökülmesi meydana gelen bölgesine nazikçe ekilmesiyle yapılan cerrahi bir işlemdir. İstanbul en iyi saç ekim merkezi İnter Hair İstanbul‘da bu konuda uzman olan doktor kadromuzla hizmet veriyoruz. 

İstanbul Saç Ekimi

Türkiye, özellikle İstanbul, sağlık turizminde dünyada ilk sıralarda yer alıyor. ‘İstanbul saç ekimi‘ araması estetik işlemleri konusunda en çok yapılan aramadır. Saç ekimi için İstanbul’a gelen turistler, özenli ve hijyenik bir operasyon süreci sonrasında estetik ve sağlıklı bir saç görünümüne kavuşuyor.

Saç Dökülmesi Neden Yaşanır?

Yetişkin bir insanda yaklaşık 100 bin adet saç teli bulunur. Bu rakam sağlıklı saç derisine sahip insanlarda tespit edilmiştir. İnsanlar bir günde ortalama 100 – 150 saç teli dökülmesi yaşar. Bu rakam endişe edici bir rakam değildir. Sağlıklı saç derisine sahip insanlarda günde 100 – 150 adet saç teli dökülmesi normal görülür. Bu dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmaktadır. Kellik diye adlandırılan durum ise dökülen saç foliküllerinin ince bir yapıya dönüşmesi, zayıflaması ve dökülen bu saçların yerine yeni saçların gelmemesi ile ortaya çıkar.

Saç Ekimi İşlemi Kimler İçin Uygundur? 

Saç ekimi için cinsiyet ya da yaş önemli bir faktör değildir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin ekim işleminde yapılan adımlar aynıdır. Genç veya yaşlı olabilir, kellik için saç ektirmek isteyebilir ya da mevcut saç yoğunluğunun arttırılması için tedavi olunabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

1- Saç Çizgisi ve Greft Sayısının Belirlenmesi: Saç dökülmesi yaşanan alan ve saç dökülen kısım için saç köklerinin alınacağı donör alan uzman doktor tarafından incelenir. Alınabilecek greft sayısı hesaplanıp hastaya bilgilendirme yapılır. Saç ekiminin doğal olması için hastanın talepleri doğrultusunda saç çizgisinin belirmesi önemlidir. Hastanın arzu etti saç çizgisine göre saç ekimi uzmanı saç modeli çizer ve son olarak hastanın onayı alınarak saç ekimi süreci oluşturulur.

2- Anestezi: Saç ekimi esnasında ağrı ya da acı hissetmemeniz için kök alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bazı hastalar lokal anestezi olmak istemeyebilirler. Saç ekimi uzmanımız bu hastalara talepleri doğrultusunda hafif bir sedasyon uygulaması yapar.

3- Saç Köklerinin Toplanması: Cinsiyet fark etmeksizin insanların kafa bölgelerindeki yan veya arka alanlardaki saçlar hayatları boyunca uzamaya devam edecek şekilde gelişmiştir. Donör diye tabir edilen bölgeler bu alanlardır.  Bu bölgeden alınan kökler üçlü, ikili  ya da tekli olarak birbirlerinden ayrılması sağlanır ve özel bir şekilde saklanarak ekim için hazır halde tutulurlar.

4- Saç Köklerinin Ekilmesi: Donör bölgeden alınan saç kökleri, dökülme yaşanan bölgeye ekimi için ilk olarak saç ekilecek alanda ufak kesitler oluşturulur. Bu kesitlere donör bölgeden alınan saç kökleri yerleştirilir. Saç ekimi sonrasında bu alana ekilen kökler, donör bölgede olduğu gibi sağlıklı şekilde uzamaya devam eder. Saç ekimi işleminde iyileşme süresinin daha kısa olması için İnter Hair İstanbul‘da safir uçlu ekipmanlar kullanılır.

5- Ekim Sonrası: Saç ekimi sonraki ilk 3 gün çok önemlidir. Bu süre içerisinde saç köklerinin yerleştiği bölgeye her hangi bir temas ya da darbe gelmemesi gerekir. Bu sebeple bu süreç içerinde hafif oturma pozisyonunda uyunması tavsiye edilir. Saç ekimi sonrası bir hafta spor ve cinsellik aktivitelerinden uzak durmanız gerekir. Saç ekimi yapılan bölgede kaşıntılar ve kabuklanma görülebilir. Temastan mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız.

Saç ekimi fiyatları ve daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi ve saç ekimi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz. 

Saç Ekimi istanbul

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor ekim yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız ekim operasyonu süresi 3 gündür. Operasyon için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Ekim operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

    Hızlı Teklif Al

    ŞİMDİ ARAYIN
    +90 (535) 515 72 33