Safir FUE Saç Ekimi

Anasayfa » Tedaviler » Safir FUE Saç Ekimi
Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi, kanallar (kesiler) açılırken son teknoloji safir bıçakların kullanıldığı FUE saç ekimine verilen isimdir.

Safir Bıçak Nedir?

Safir bıçaklar sanılanın aksine doğada bulunan mavi safir taşlardan üretilmez. Safir bıçaklar, sentetik safir olan tek bir kristalden yapılmıştır. Bu malzeme, keskinliğini uzun süre korumak için standart çelikten yüzlerce kat daha serttir. Safir kristaller, üretimin her aşaması özel makinelerde kontrol edilerek mükemmel bıçaklara dönüştürülür.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Erkekler için FUE saç ekimi tekniğinin en bilinen türü olan safir saç ekimi en sık uygulanan estetik işlemdir. Öncelikle ekim için saç kökleri kişinin donör bölgesinden  mikro FUE yöntemi ile alınır. Mikromotor kullanımı donör bölgeden daha fazla sayıda greftin  daha kısa sürede alınmasını sağlayarak safir saç ekimi sonuçlarının daha yoğun ve doğal olmasını sağlar. Mikromotorlar kullanılarak gerçekleştirilen FUE saç ekimi operasyonlarına “Mikro FUE saç ekimi” de denilmektedir.

Saç ekleme işleminden sonra saç ekimi uzmanı safir bıçaklar kullanarak kanalları uygun şekilde açarlar. Bu kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli işlemlerinden biridir.

Ardından üçüncü ve son aşama olan implantasyon süreci başlar. Bu işlemde donör bölgeden alınan saç kökleri, safir bıçaklar kullanılarak cerrahlarımız tarafından oluşturulan mikro kesilere yerleştirilir. Bu şekilde saç ekimi işlemi bitmiş olur. Saç köklerinin eklenme sırasındaki doku zedelenmesini en az seviyeye indiren bu yöntemle beraber iyileşme süreci çok daha kısa sürer.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Safir bıçaklar daha sık, daha düzgün kesiler yapılmasına imkan verir ve son teknoloji ile üretilmiştir. İyileşme sürecindeki hızlı iyileşme süreci, ağrı hissinin az olması, hastanın yaşam kalitesinin bozulmamasına imkan verir. Yüzey pürüzsüz olduğundan ve mikroplar tutunamadığından enfeksiyon riski önemli ölçüde azalır. Safir saç ekimi yöntemi diğer yöntemlere göre hastalar için en iyi ve konforlu yöntemdir. Safir bıçaklar sağladığı avantajlar nedeni ile bıyık, sakal ekimi ve kaş ekimi için de uygulanmaktadır.

Safir FUE saç ekimi fiyat bilgisi ve daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz. 

Safir FUE Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

    Hızlı Teklif Al

    ŞİMDİ ARAYIN
    +90 (535) 515 72 33