Tıraşsız Saç Ekimi

Anasayfa » Tedaviler » Tıraşsız Saç Ekimi
Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız saç ekimi işlemi saç ektirmek isteyenlerin en çok araştırdığı konular arasındadır. Özellikle sağlıklı saçlara sahip fakat belirli bölgelerde kelliği olan insanların saçlarının tamamının tıraş edilmesini istememesi çok normaldir. Kadınlarda bu durum daha öncelikli bir haldedir.

İnsanlar tıraşsız saç ekimini istememelerinin en başında yer alan sebeplerden biri saç ekimi yaptırdığını gizlemek istemesidir. Özellikle çalışan ve iş hayatında aktif durumda olan kişilerin bu süreci belirtisiz geçirmek istemeleri çok doğaldır.

Traşsız Saç Ekimi Mümkün Mü?

Tıraş olmadan saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için DHI saç ekimi tekniği uygulanır. Tıraşsız saç ekiminin bir kaç farklı yolu vardır. Bir teknikte, saç köklerinin alınacağı donör alanda küçük bir alan tıraş edilir ve saç kökleri buradan alınır. Daha sonra bu tıraş edilen küçük alanın üstüne yukarıda uzun saçlar kapatılarak bu alan gizlenir. Bu yöntem daha çok saçı uzun kişilerde uygulanır.

Tıraşsız saç ekiminde tekniğin belirlenmesi için alınacak greft sayısı çok önemlidir. Öncelikle 2500 üzeri greftten söz ediliyorsa tıraşsız saç ekimi mümkün olmayacaktır. Bu rakamın altında ve yapılan analizlere göre hastaya bilgilendirme yapılabilir. 1000 greft altında bir saç ekiminden söz ediliyorsa yukarıda anlatıldığı gibi donör bölgenin tıraşlanarak yapılan kısmı tıraşlama yerine tamamen tıraşsız saç ekimi mümkün olabiliyor.

Tıraşsız saç ekimi fiyatları ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

    Hızlı Teklif Al

    ŞİMDİ ARAYIN
    +90 (535) 515 72 33