Kaş Ekimi

Anasayfa » Archive for "Saç Ekimi"

Kaşlar, aşırı tüy alma, saç dökülmesi, yüzdeki yaralanma veya yanıklardan kaynaklanan yara izleri ve hatta doğal yaşlanma gibi bir dizi farklı nedenden dolayı eksik veya incelmiş olabilir. İnter Hair İstanbul‘da FUE saç ekimi tekniğini kullanarak kusursuz bir kaş ekimi hizmeti sunuyoruz. İncelmiş veya hasar görmüş bir kaşın üzerine  doğal görünümlü, gerçek bir kaş oluşturuyoruz.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, doğal kaşlarınızı yeniden yapılandırmaya yarayan saç ekimine benzer bir işlemdir. İşlem, kaşların incelmesine ve daha dolgun bir kaş elde edilmesine yardımcı olmak için saç derisinden donör saç alınıp kaşlara nakledilerek çalışır.

Donör saç, FUE tekniği kullanılarak kafa derisinin arkasından çıkarılır  ve daha sonra tekli foliküler üniteleri çıkarmak için mikroskop altında hazırlanır.

Bundan sonra, donör saçlar,  iğne kullanılarak doğal görünümlü kaşlar oluşturmak için kaşlardaki incelme bölgelerine veya tüm kaş bölgesinin çevresine yerleştirilir. Kaş ekimi çok hassas bir işlemdir ve kılların tam doğru yönde açılı ve doğal büyümeyi taklit edecek şekilde konumlandırılmış küçük kesiklere mükemmel şekilde yerleştirilmesini gerektirir. Neşter gerekmez ve dikiş gerekmez. İşlem %100 mikro cerrahidir. Hastalar hiçbir yan etki olmadan doğal büyüyen kaşlarına kavuşurlar.

Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer?

FUE tekniği kullanılarak yapılan ekim kalıcı bir çözümdür, bu işlem ömür boyu kalıcı olur.  Ameliyattan dört ila altı ay sonra gözle görülür bir büyüme olacaktır. Yaklaşık 10 ayda nihai kozmetik sonucu görmeye başlayacaksınız.

Kadın-erkek kaş ekimi fiyatları ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Kaş ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz. 

kaş ekimi fue tekniği

Sık Sorulan Sorular

Kimler Kaş Ekimi Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olmayan ve 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler kaşları için ekim işlemi yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor kaş ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Kaş Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Kaş ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Kaş ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan kaş ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Kaş ekimi sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Ekim operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Kaş ekimi işleminde sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

FUE sakal ekimi, İnter Hair İstanbul saç ekim kliniğimizde lokal anestezi altında gerçekleştirilen küçük bir cerrahi işlemdir. FUE sakal ekimi işlemi sırasında başınızın arka kısmındaki donör bölgeden genetik olarak kelleşme sürecine dirençli uygun saç kökleri seçilir. Bu kıllar daha sonra yeni yüz kıllarınızı oluşturmak için tek tek yeniden ekilir.

Greft sayısı birkaç yüz ile birkaç bin arasında değişebilir. Doğal bir görünüm sağlamak için saçlar tekli (veya bazen iki) saç grefti olarak ekilir. Greftlerin tipik bir büyümenin tam açısı ve yönünde dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi çok önemlidir. Doğal büyüme ve görünümü sağlamak için büyük özen gösterilir. Sakallar mikroskobik olarak parçalanan greftler yerleştirildikten sonra kalıcı hale gelir ve doğal şekilde uzama gerçekleşir.

Sakal ekimi fiyat bilgisi ve daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sakal ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz. 

sakal ekimi istanbul

Sakal Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Sakal Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Sakal ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Sakal ekimi yapılırken sakal çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan ve  ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde gerçekleştireceğimiz ekim operasyonu süresi 3 gündür. Ekim operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Ekim operasyonu sonrası doğal şekilde sakalların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

Kadınlara saç ekimi işlemi son yıllarda çok yaygınlaşan bir işlemdir. Kadınlara saç ekilmesi işlemi normal bir saç ekim tedavi süreciyle aynıdır.

Kadınlarda saç ekimi için en önemli sorulardan birisi saçların tamamının tıraş edilip edilmeyeceğidir. Saç ekiminde bir çok saç ekim tekniği bulunmaktadır. Bu teknikleri seçerken hasta talepleri ve saç ekim uzmanının görüşleri önemlidir. Kadınlarda saç ekimi yapılırken DHI tekniği ile saç ekimi yapıldığında tıraşsız bir ekim mümkün olmaktadır.

Kadınlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda ense kısmından bir alan açılır ve buradan donör saç kökleri toplanır. Toplanan bu saçlar belirlenen saçsız bölgeye tek tek ekilir. Tıraşsız saç ekimi işlemi için uygulanan DHI Saç Ekimi (Doğrudan Saç Ekimi) yöntemi uygulanır.  DHI saç ekim yöntemi oldukça hassas ve uzmanlık gerektiren bir yöntemdir. 

Toplanan donör saçlar deride bir kesi açılmadan direkt olarak yerleştirilebilir. Kök toplama ve kök ekme işlemleri, diğer yöntemlerde ayrı ayrı yapılırken DHI yönteminde özel kalem sayesinde tek seferde yapılır. Bu yöntem ile saç ekimi işleminde kalite artırılmış olur ve doğal bir görünüm elde edilir. 

Erkeklere yapılan saç ekiminden farklı olan kadınlara saç ekimi işlemi kliniğimizde yüksek başarı oranı ile yapılmaktadır.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri?

Kadınlara saç ekimi fiyatları ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Kadınlara Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Saç Ekimi İşlemini Kimler Yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş ve bilinen bir kronik hastalığı olmayan tüm kadınlar saç ekimi işlemi yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Saç Ekimi Yapılırken Tüm Saçlarım Kesilmeli Mi?

Hayır! Gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi yapılırken tüm saçların kesilmesine gerek yoktur. Yalnızca ekim yapılmak için belirlenen bölgenin tıraşlanması yeterli olmaktadır.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

Tıraşsız saç ekimi işlemi saç ektirmek isteyenlerin en çok araştırdığı konular arasındadır. Özellikle sağlıklı saçlara sahip fakat belirli bölgelerde kelliği olan insanların saçlarının tamamının tıraş edilmesini istememesi çok normaldir. Kadınlarda bu durum daha öncelikli bir haldedir.

İnsanlar tıraşsız saç ekimini istememelerinin en başında yer alan sebeplerden biri saç ekimi yaptırdığını gizlemek istemesidir. Özellikle çalışan ve iş hayatında aktif durumda olan kişilerin bu süreci belirtisiz geçirmek istemeleri çok doğaldır.

Traşsız Saç Ekimi Mümkün Mü?

Tıraş olmadan saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için DHI saç ekimi tekniği uygulanır. Tıraşsız saç ekiminin bir kaç farklı yolu vardır. Bir teknikte, saç köklerinin alınacağı donör alanda küçük bir alan tıraş edilir ve saç kökleri buradan alınır. Daha sonra bu tıraş edilen küçük alanın üstüne yukarıda uzun saçlar kapatılarak bu alan gizlenir. Bu yöntem daha çok saçı uzun kişilerde uygulanır.

Tıraşsız saç ekiminde tekniğin belirlenmesi için alınacak greft sayısı çok önemlidir. Öncelikle 2500 üzeri greftten söz ediliyorsa tıraşsız saç ekimi mümkün olmayacaktır. Bu rakamın altında ve yapılan analizlere göre hastaya bilgilendirme yapılabilir. 1000 greft altında bir saç ekiminden söz ediliyorsa yukarıda anlatıldığı gibi donör bölgenin tıraşlanarak yapılan kısmı tıraşlama yerine tamamen tıraşsız saç ekimi mümkün olabiliyor.

Tıraşsız saç ekimi fiyatları ve daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

DHI saç ekimi yöntemi, Direct Hair Implantation isminin baş harflerinden adını almaktadır. Doğrudan Saç Ekimi anlamına gelir. Son derece başarılı bir yöntemdir ve yalnızca bu konuda uzmanlığı olan kişilerin uygulaması gerekir. ‘Choi’ adı verilen medikal bir kalem ile işlem gerçekleştirilir. 

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin aradığı ve son dönemde popülerlik kazanan ekim yöntemidir. FUE metodu olan Mikro FUE ile donör olarak belirlenen alandan alınan saç kökleri klasik olarak yapılan saç ekimi dışında doğrudan ekim yapılacak bölgeye ekilebilir.

DHI metoduyla yapılan saç ekimlerinde saç ekim uzmanlarının kullandığı kalemlerin içleri boş ve yay sistemine sahiptirler. Bu yay sistemi sayesinde saç ekim uzmanı yayı gerer ve ve bir tuş aracılığı ile serbest bırakır. Yay kalem ucunu deriye doğru iter ve uç deriyi delerek saç kökünü yerine yerleştirir. Bu metodun tamamına DHI Saç ekimi metodu denilir. DHI metodunda diğer metotlara göre daha az kanama meydana gelir. Saç ekimi işlemi bittikten sonra iyileşme süresi diğer metotlara göre daha hızlı olur.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Özellikle tıraşsız saç ekimi yaptırmayı düşünen hastalar bu yöntemi tercih ederler. DHI saç ekim yöntemi diğer metotlara göre daha zahmetli ve ekim işlemi sırasında daha fazla uzman ekip gerektirir. Ayrıca yüksek greft sayısı diğer metotlara göre daha düşük olduğundan hastanın kellik oranına göre hasta bilgilendirilerek bu işlemin yapılıp yapılamaması gerektiğine karar verilir.

DHI saç ekimi yöntemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Traşsız bir saç ekimi yapmak isteyen, kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

Safir FUE saç ekimi, kanallar (kesiler) açılırken son teknoloji safir bıçakların kullanıldığı FUE saç ekimine verilen isimdir.

Safir Bıçak Nedir?

Safir bıçaklar sanılanın aksine doğada bulunan mavi safir taşlardan üretilmez. Safir bıçaklar, sentetik safir olan tek bir kristalden yapılmıştır. Bu malzeme, keskinliğini uzun süre korumak için standart çelikten yüzlerce kat daha serttir. Safir kristaller, üretimin her aşaması özel makinelerde kontrol edilerek mükemmel bıçaklara dönüştürülür.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Erkekler için FUE saç ekimi tekniğinin en bilinen türü olan safir saç ekimi en sık uygulanan estetik işlemdir. Öncelikle ekim için saç kökleri kişinin donör bölgesinden  mikro FUE yöntemi ile alınır. Mikromotor kullanımı donör bölgeden daha fazla sayıda greftin  daha kısa sürede alınmasını sağlayarak safir saç ekimi sonuçlarının daha yoğun ve doğal olmasını sağlar. Mikromotorlar kullanılarak gerçekleştirilen FUE saç ekimi operasyonlarına “Mikro FUE saç ekimi” de denilmektedir.

Saç ekleme işleminden sonra saç ekimi uzmanı safir bıçaklar kullanarak kanalları uygun şekilde açarlar. Bu kanal açma işlemi saç ekiminin en önemli işlemlerinden biridir.

Ardından üçüncü ve son aşama olan implantasyon süreci başlar. Bu işlemde donör bölgeden alınan saç kökleri, safir bıçaklar kullanılarak cerrahlarımız tarafından oluşturulan mikro kesilere yerleştirilir. Bu şekilde saç ekimi işlemi bitmiş olur. Saç köklerinin eklenme sırasındaki doku zedelenmesini en az seviyeye indiren bu yöntemle beraber iyileşme süreci çok daha kısa sürer.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Safir bıçaklar daha sık, daha düzgün kesiler yapılmasına imkan verir ve son teknoloji ile üretilmiştir. İyileşme sürecindeki hızlı iyileşme süreci, ağrı hissinin az olması, hastanın yaşam kalitesinin bozulmamasına imkan verir. Yüzey pürüzsüz olduğundan ve mikroplar tutunamadığından enfeksiyon riski önemli ölçüde azalır. Safir saç ekimi yöntemi diğer yöntemlere göre hastalar için en iyi ve konforlu yöntemdir. Safir bıçaklar sağladığı avantajlar nedeni ile bıyık, sakal ekimi ve kaş ekimi için de uygulanmaktadır.

Safir FUE saç ekimi fiyat bilgisi ve daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz. 

Safir FUE Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız saç ekimi operasyonu süresi 3 gündür. Saç ekimi operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Saç ekimi operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

Saç ekimi kendi vücudunuzdan özellikle kalıcı saç köklerinin bulunduğu bölgelerden saç köklerinin alınması ve ardından bu saç greftlerinin alıcının saç dökülmesi meydana gelen bölgesine nazikçe ekilmesiyle yapılan cerrahi bir işlemdir. İstanbul en iyi saç ekim merkezi İnter Hair İstanbul‘da bu konuda uzman olan doktor kadromuzla hizmet veriyoruz. 

İstanbul Saç Ekimi

Türkiye, özellikle İstanbul, sağlık turizminde dünyada ilk sıralarda yer alıyor. ‘İstanbul saç ekimi‘ araması estetik işlemleri konusunda en çok yapılan aramadır. Saç ekimi için İstanbul’a gelen turistler, özenli ve hijyenik bir operasyon süreci sonrasında estetik ve sağlıklı bir saç görünümüne kavuşuyor.

Saç Dökülmesi Neden Yaşanır?

Yetişkin bir insanda yaklaşık 100 bin adet saç teli bulunur. Bu rakam sağlıklı saç derisine sahip insanlarda tespit edilmiştir. İnsanlar bir günde ortalama 100 – 150 saç teli dökülmesi yaşar. Bu rakam endişe edici bir rakam değildir. Sağlıklı saç derisine sahip insanlarda günde 100 – 150 adet saç teli dökülmesi normal görülür. Bu dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmaktadır. Kellik diye adlandırılan durum ise dökülen saç foliküllerinin ince bir yapıya dönüşmesi, zayıflaması ve dökülen bu saçların yerine yeni saçların gelmemesi ile ortaya çıkar.

Saç Ekimi İşlemi Kimler İçin Uygundur? 

Saç ekimi için cinsiyet ya da yaş önemli bir faktör değildir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin ekim işleminde yapılan adımlar aynıdır. Genç veya yaşlı olabilir, kellik için saç ektirmek isteyebilir ya da mevcut saç yoğunluğunun arttırılması için tedavi olunabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

1- Saç Çizgisi ve Greft Sayısının Belirlenmesi: Saç dökülmesi yaşanan alan ve saç dökülen kısım için saç köklerinin alınacağı donör alan uzman doktor tarafından incelenir. Alınabilecek greft sayısı hesaplanıp hastaya bilgilendirme yapılır. Saç ekiminin doğal olması için hastanın talepleri doğrultusunda saç çizgisinin belirmesi önemlidir. Hastanın arzu etti saç çizgisine göre saç ekimi uzmanı saç modeli çizer ve son olarak hastanın onayı alınarak saç ekimi süreci oluşturulur.

2- Anestezi: Saç ekimi esnasında ağrı ya da acı hissetmemeniz için kök alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bazı hastalar lokal anestezi olmak istemeyebilirler. Saç ekimi uzmanımız bu hastalara talepleri doğrultusunda hafif bir sedasyon uygulaması yapar.

3- Saç Köklerinin Toplanması: Cinsiyet fark etmeksizin insanların kafa bölgelerindeki yan veya arka alanlardaki saçlar hayatları boyunca uzamaya devam edecek şekilde gelişmiştir. Donör diye tabir edilen bölgeler bu alanlardır.  Bu bölgeden alınan kökler üçlü, ikili  ya da tekli olarak birbirlerinden ayrılması sağlanır ve özel bir şekilde saklanarak ekim için hazır halde tutulurlar.

4- Saç Köklerinin Ekilmesi: Donör bölgeden alınan saç kökleri, dökülme yaşanan bölgeye ekimi için ilk olarak saç ekilecek alanda ufak kesitler oluşturulur. Bu kesitlere donör bölgeden alınan saç kökleri yerleştirilir. Saç ekimi sonrasında bu alana ekilen kökler, donör bölgede olduğu gibi sağlıklı şekilde uzamaya devam eder. Saç ekimi işleminde iyileşme süresinin daha kısa olması için İnter Hair İstanbul‘da safir uçlu ekipmanlar kullanılır.

5- Ekim Sonrası: Saç ekimi sonraki ilk 3 gün çok önemlidir. Bu süre içerisinde saç köklerinin yerleştiği bölgeye her hangi bir temas ya da darbe gelmemesi gerekir. Bu sebeple bu süreç içerinde hafif oturma pozisyonunda uyunması tavsiye edilir. Saç ekimi sonrası bir hafta spor ve cinsellik aktivitelerinden uzak durmanız gerekir. Saç ekimi yapılan bölgede kaşıntılar ve kabuklanma görülebilir. Temastan mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız.

Saç ekimi fiyatları ve daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Saç ekimi öncesi ve saç ekimi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz. 

Saç Ekimi istanbul

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor ekim yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Saç Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Saç ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Saç ekimi yapılırken saç çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Saç ekim uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan saç ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Saç ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde tedavi olacağınız ekim operasyonu süresi 3 gündür. Operasyon için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Ekim operasyonu sonrası doğal şekilde saçların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.